V 5. kole Zelenej domácnostiam bolo vydaných 2002 platných poukážok

admin
Od admin november 30, 2016 16:31

V 5. kole Zelenej domácnostiam bolo vydaných 2002 platných poukážok

Slovenská inovačná a energetická agentúra v  najbližších dňoch rozpošle domácnostiam v mimobratislavských regiónoch 2002 poukážok, ktoré si musia uplatniť u zhotoviteľa do 30 dní. Poukážky vydané v 5. kole budú mať platnosť 4 mesiace.

Vyčlenená suma 4 milióny € bola určená na podporu zariadení na výrobu tepla z obnoviteľných zdrojov energie. Vydaných bude 289 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu, 568 na tepelné čerpadlá a 1145 poukážok na slnečné kolektory.

Domácnosti, ktoré poukážky nezískali, budú môcť o príspevok požiadať v ďalších kolách v budúcom roku. Zostávajúcich prostriedkov v projekte je dostatok a uvoľňované sú postupne až do konca roku 2018 v závislosti od toho, ako sú preplácané poukážky z predchádzajúcich kôl. V nasledujúcich dvoch rokoch je ešte k dispozícii takmer 30 miliónov €,” uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič

Aktuálne je preplatených 7,2 milióna €, vďaka čomu sa už nainštalovalo vyše 3300 zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Spolu s poukážkami vydanými v predchádzajúcich kolách budú mať domácnosti k dispozícii podporu v hodnote viac ako 9 miliónov. Časti z nich končí platnosť o týždeň 6. decembra 2016. Poukážky z posledných dvoch kôl je možné využiť do marca 2017.

Najbližšie kolo bude venované podpore zariadení na výrobu tepla v Bratislavskom samosprávnom kraji. Vyhlásené by malo byť v 1. štvrťroku. Ďalšie mimobratislavské kolá budú vyhlásené po preplatení poukážok z predchádzajúcich kôl.

Príspevok je prevzatý z oficiálneho webu programu Zelená domácnostiam.

admin
Od admin november 30, 2016 16:31
Zatial žiadne komentáre.

Zatial sa tu nenachádzajú žiadne komentáre. No ty môžeš byť prvý prispievateľ.

Napísať komentár
Prezerať komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné položky sú označené*

Posledné kolo dotácií za:

days
-1
-5
hours
-1
-5
minutes
0
-7
seconds
-3
-8

Chcem poukážku