THERMO|SOLAR vyvinul nový absorbér

admin
Od admin december 25, 2003 16:18

THERMO|SOLAR vyvinul nový absorbér

Na trhu sa objavina nová výrobná rada kolektorov TS

Nový rad slnečných kolektorov TS s novým typom absorbérov uvádza v týchto dňoch na trh spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar zo Žiaru nad Hronom. Je to výsledok trojročného vývoja. Žiarska firma je v súčasnosti jediným výrobcom na svete, ktorý zvládol náročnú technológiu výroby plochých vákuových kolektorov, vyznačujúcich sa vysokou účinnosťou.

Nové kolektory majú výrazne lepšie prestupy tepla z absorpčnej platne do teplonosnej kvapaliny, menšie tepelné straty, nižšiu hmotnosť, lepší vzhľad a sú prednostne určené pre pomaloprietokové solárne systémy. Podľa meraní je minimálny energetický zisk nového kolektoraTS 525 kilowatthodín na štvorcový meter, čo ho radí k najvýkonnejším štandardným kolektorom. Spoločnosť nechala podrobiť zariadenie komplexným skúškam výkonových i ostatných kvalitatívnych parametrov podľa nových európskych noriem a poskytla ho aj na testy do svetoznámeho nemeckého Fraunhoffer Institut.

Nové absorbéry sa už montujú do najpouživanejších typov kolektorov, pričom firma v tejto súvislosti pristúpila k zjednoteniu typového označenia produktov TS pre západnú Európu. Pre odlíšenie sa kolektory s novým typom absorbéra budú označovať znamienkom plus.

THERMO|SOLAR zároveň vyvinul aj novú metódu integrácie kolektorov do šikmých striech. Oproti dote-rajšiemu spôsobu sú kolektory integrované do samotného telesa strechy, čím sa nielen zlepšuje estetický vzhľad, ale zároveň aj šetrí krytina. THERMO|SOLAR patrí k niekol’kým výrobcom na svete, ktorí sa môžu preukázať praxou potvrdenou 30-ročnou životnosťou svojich výrobkov.

admin
Od admin december 25, 2003 16:18
Napísať komentár

Bez Komentárov

Zatial žiadne komentáre.

Zatial sa tu nenachádzajú žiadne komentáre. No ty môžeš byť prvý prispievateľ.

Napísať komentár
Prezerať komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné položky sú označené*

Posledné kolo dotácií za:

days
2
2
hours
0
8
minutes
3
4
seconds
4
6

Chcem poukážku