Šetríme energiu a prírodu obnoviteľnými zdrojmi energie

admin
Od admin júl 9, 2017 18:00

Šetríme energiu a prírodu obnoviteľnými zdrojmi energie

8.6.2017 sa na otvorenej ploche v parku Drienová pri Rajci uskutočnilo podujatie „Šetríme energiu a prírodu obnoviteľnými zdrojmi energie“, ktoré bolo organizované BIOMASOU, združením právnických osôb. Podujatia sa zúčastnilo približne 200 detí, hlavne 2. – 4. Ročníka ZŠ z okolia Rajca. Spolu s Biomasou sa na programe podieľali SIEA, THERMO/SOLAR, Biopel a.s. a O.z. Tilia.

Deti boli rozdelené do skupín a postupne prechádzali jednotlivé stanovišťa, na ktorých ich čakala aktivita týkajúca sa nejakého (vždy iného) ekologického zdroja energie. Na jednotlivých stanovištiach sa dozvedeli a mohli si odskúšať silu solárnej energie, veternej energie, el. vodivosť ovocia a zeleniny, spotrebu bežných el. spotrebičov, využitie biomasy v praxi, biopalivá, chov včiel a iných domácich zvierat a pestovanie ovocia, a rôznych plodín.

Spoločnosť THERMO/SOLAR prispela ekologickým zariadením v podobe solárneho systému na ohrev vody, ktorý bol spoločne s fotovoltickými panelmi nainštalovaný na tzv. green energy vehicle („zelenom“ voze).

 

admin
Od admin júl 9, 2017 18:00
Napísať komentár

7 komentárov

Zatial žiadne komentáre.

Zatial sa tu nenachádzajú žiadne komentáre. No ty môžeš byť prvý prispievateľ.

Napísať komentár
Prezerať komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Povinné položky sú označené*

Posledné kolo dotácií za:

days
-9
-2
hours
-1
-2
minutes
-2
-8
seconds
-1
-6

Chcem poukážku