Domácnosti nemôžu zároveň využiť poukážku zo Zelenej domácnostiam aj príspevok na nový rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie

admin
By admin 11 februára, 2020 11:32

Domácnosti nemôžu zároveň využiť poukážku zo Zelenej domácnostiam aj príspevok na nový rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie

Domácnosti, ktoré využili alebo využijú pomoc z národného projektu Zelená domácnostiam a Zelená domácnostiam II, nemôžu zároveň čerpať štátny príspevok na nový rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie poskytovaný Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Obmedzenie súbehu  čerpania podpory pre výzvy vyhlásené od roku 2020 vyplýva zo zákona č. 378/2019 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 555/2005 z. z. o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Novela zákona nadobudne účinnosť 10. marca 2020.

V zákone bola spresnená podmienka, ktorá upravuje financovanie prác na novom rodinnom dome z viacerých finančných inštitúcií. Podľa schválenej úpravy zákona bude možné príspevok na nový rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie poskytnúť, ak na rodinný dom vrátane jeho technického systému nebol poskytnutý príspevok podľa tohto zákona, podpora podľa osobitného predpisu, verejné prostriedky alebo finančné prostriedky Európskej únie v rámci iných podporných programov. Uvedené sa týka aj národných projektov Zelená domácnostiam, ktoré sú financované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Kvalita životného prostredia.

Štátnych príspevkov na zateplenie starších rodinných domov sa vylúčenie súbehu podpôr netýka.

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii v časti Nové rodinné domy/ Podmienky poskytnutia na stránke www.zatepluj.sk, kde sú uvedené aj kontakty na položenie prípadných otázok k tejto téme.

Príspevok je prevzatý z oficiálneho webu programu Zelená domácnostiam.

admin
By admin 11 februára, 2020 11:32
Write a comment

12 komentárov

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najbližšie kolo v tomto roku za:

days
-2
-7
hours
-1
-6
minutes
-5
-8
seconds
-4
0