V 12. kole Zelenej domácnostiam SIEA vydala 559 poukážok

admin
By admin 29 júna, 2017 17:30

V 12. kole Zelenej domácnostiam SIEA vydala 559 poukážok

V 12. kole projektu Zelená domácnostiam vydala Slovenská inovačná a energetická agentúra 559 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch.

Príspevky získali domácnosti na 324 slnečných kolektorov, 146 tepelných čerpadiel a 89 kotlov na biomasu. Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,1 milióna € o 10 % po 8 minúte od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo a systém žiadosti vyhodnotil.
Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov € bolo doteraz preplatených viac ako 7 000 poukážok za vyše 15,5 miliónov €. Ďalšie poukážky v hodnote takmer 6 miliónov € už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

V tejto súvislosti SIEA upozorňuje domácnosti a zhotoviteľov, aby neodkladali inštalácie na poslednú chvíľu, pretože poukážok v obehu je veľa a žiadosti o preplatenie je možné podávať len do 3 mesiacov od vydania poukážok. Už 4. júla 2017 skončí platnosť poukážok vydaných začiatkom apríla a následne v dvojtýždňových intervaloch uplynú termíny pre poukážky z ďalších kôl.
„Aby mali domácnosti i zhotovitelia prehľad o termínoch, dokedy je potrebné zariadenia nainštalovať a doručiť SIEA žiadosti o preplatenie poukážok, doplnili sme do harmonogramu výziev konkrétne termíny platnosti poukážok,” uviedla Svetlana Gavorová, generálna riaditeľka SIEA. Podrobnosti k doručovaniu žiadostí o preplatenie sú zverejnené v usmernení, ktoré je k dispozícii na stránke www.zelenadomacnostiam.sk v časti Zhotovitelia/ Usmernenia.

Najbližšie 13. kolo projektu určené pre fotovoltické panely v mimobratislavských regiónoch bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 11. júla 2017 s alokáciou 900 000 €. Termín vyhlásenia ďalšieho kola určeného pre zariadenia na výrobu tepla je 8.augusta 2017.

Príspevok je prevzatý z oficiálneho webu programu Zelená domácnostiam.

admin
By admin 29 júna, 2017 17:30
Write a comment

11 komentárov

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najbližšie kolo v tomto roku za:

days
0
-13
-3
hours
-1
-5
minutes
-1
-4
seconds
0
-3